فراخوان مسابقه عکس با عنوان "بانک ها، تانک ها، کودکان"

 

"جنگ کشتارگاه کسانی است که همدیگر را نمی شناسند و به نفع کسانی است که یکدیگر را می شناسند ولی همدیگر را نمی کشند." (مارکوس تولیوس سیسرو )

 

چه خواب عمیقی دنیا را گرفته ... در گوشه ای از دنیا برای حیوانات خانگی شان پزشک و جراح و بیمارستان فراهم می کنند و نگران سلامتی حیوانات خانگی شان هستند و در گوشه ای دیگر از دنیا، کودکان و زنان بی دفاع آماج گلوله ها و بمب ها می گردند، بی آنکه کوچکترین نقشی در این تصمیمات بیرحمانه داشته باشند! آیا واقعاً واژه عدالت را باید دوباره تعریف کرد؟! ...... چه چیزی باعث این همه بی تفاوتی بین انسان ها شد؟!...... در گوشه ای از دنیا کشته شدگان جنگی خاموش به مرز 7000 تن غیر نظامی رسیده و متأسفانه سازمان های مسؤول بار دیگر بر این حقیقت تلخ و شوم چشم بستند.

ما کارکنان این مجموعه با توجه به توان و امکانات خود، تنها به جهت هوشیار کردن اذهان خفته دنیا، با برگزاری این مسابقه از تمامی انسان های دنیا می خواهیم اعتراض خود را در هر گوشه ای از جهان نسبت به کشته شدن انسانهای مظلوم و بی دفاع با هر روش و امکاناتی اعلام دارند.
باشد روزی که دیگر هیچ انسانی وسیله ای برای پیشبرد اهداف سیاستمداران و جنگ سالاران نگردد.

 

اهداف:
مسابقه عکس« بانک ها، تانک ها،  کودکان » با رویکرد حمایت از زنان و کودکان بی دفاع وآسیب دیده از جنگ، در قالب رقابتی سالم جهت به قاب نشاندن نگاه های گوناگون از روایت مظلومیت انسانهای گرفتار در چنگال بی رحم جنگ و قدرت در کشورهای عراق و اکراین برگزار می گردد.

جوایز:
- جایزه ای به قیمت حدود 400 دلار به عکاس اثر برگزیده اهدا خواهد شد.
- عکس برگزیده به مدت 2 سال در بخش فعالیت های اجتماعی سایت شرکت بازرگانی  ITM به عنوان عکس برتر در معرض نمایش خواهد بود.

 

مقررات:
- موضوع عکس، اثر جنگ بر زنان و کودکان بی دفاع کشورهای عراق و اکراین می باشد.
- شرکت در این جشنواره برای همه عکاسان علاقه مند، مقیم کشورهای عراق و اکراین در هر سنی، آزاد است.
- جهت ارسال عکس ابتدا با تکمیل فرم مربوطه در سایت www.iritm.com ثبت نام نموده و طبق دستورالعمل عکسهای خود را به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   ایمیل نمائید.
- هر عکاس می تواند حداکثر 6 عکس را ارسال نماید.
- عکس ها باید با فرمت jpg  یا tiff ، حجم حداکثر  500 کیلو بایت و حداقل وضوح dpi 300 بارگذاری شوند. بایستی فایل مورد نظر به صورت فایل فشرده ارسال شود(استفاده از نرم افزارهای فشرده ساز ماننده: WINRAR 7ZIP)
- تمام عکس ها باید دارای عنوان باشند.
- شرکت کننده در مسابقه به عنوان مالک اثر(عکس) شناخته شده و مسؤولیت هرگونه دعوی در خصوص مالکیت اثر از عهده هیأت برگزاری مسابقه (شرکت بازرگانی ITM) خارج می باشد.
- برگزار کننده حق استفاده از عکس های پذیرفته شده را در بخش اجتماعی سایت دارد.
- انتخاب عکس برتر بر اساس نظر هیأت داوران خواهد بود.
- آخرین مهلت جهت ارسال آثار تا تاریخ 30 شهریور 1394( روز گفتگوی تمدن ها ) خواهد بود.
- در صورت مشاهده هرگونه تخلف، شرکت کننده از دور مسابقه حذف خواهد شد.

شرح تخلف:
1- عکس های ارسالی برای دو یا چندمین بار در معرض نمایش قرار گیرند و یا در مسابقات دیگر عرضه شده باشند.
2- محل عکاسی غیر از کشور عراق یا اکراین باشد.
3- ارسال عکس شخص دیگر به نام خود و یا استفاده از عکس های موجود در شبکه های مجازی.
4- فرد شرکت کننده بومی و یا تبعه عراق یا اکراین نباشد.
5- عکس ارسالی با فرمتی غیر از فرمت خواسته شده باشد.

 

دانلود فرم ثبت نام

 

 

نتیجه مسابقه:
گروه تولیدی تعاونی تاجرپیشگان نمونه (ITM) ضمن سپاس از همه دوستان و همراهان گرامی افتخار دارد به عرض برساند سرکار خانم دکتر الخوزی از کشور سوریه برنده جایزه مسابقه عکس "بانک ها، تانک ها، کودکان"   با عنوان " Swallow" به معنی "پرستو" می باشد.


با تشکر از این بانوی متعهد و دلسوز، جوایز این مسابقه به ایشان تقدیم خواهد شد. امید است روزی فرا برسد که دیگر شاهد هیچ فقر و جنگی در هیچ گوشه ای از این دنیای پهناور نباشیم.

با احترام - واحد تبلیغات

 عکس منتخب

 

 

 

سایر عکس های ارسالی خانم دکتر الخوزی